Jak usprawniać procesy produkcyjne za pomocą nowych technologii na przykładzie hodowli ryb w Singapurskim gospodarstwie 

Technologia druku 3D została wykorzystana przez producenta czujników jakości wody, w celu oszczędności kosztów i czasu przy dostarczaniu nowych produktów, co stanowiło bardzo dobrą wiadomość dla singapurskiego sektora hodowli ryb. Producent korzystając z technologii druku 3D osiąga oszczędność czasu w wysokości 86% i 95% w kosztach w stosu;nku do tradycyjnych metod wytwarzania, wykorzystując technologię PolyJet - słynącą ostatnimi czasy za jedną z kluczowych technologii 3D w przemyśle. 

 

Czujnik może mierzyć jakość wody w czasie rzeczywistym i ostrzegać, gdy poziom tlenu, temperatury i pH przekracza krytyczny próg. Pomaga to hodowcom ryb w podejmowaniu decyzji dotyczących procesu karmienia i operowania systemem gospodarki wodnej. W przypadku klimatu Singapurskiego, czyli m.in wysokiej wilgotności - powoduje to powstawanie wodorostów, które uniemożliwiają dostęp naturalnego światła oraz powodują całkowite zablokowanie dostępu do powietrza. W 2015 r. ponad 500 ton ryb z 77 lokalnych gospodarstw rolnych zostało martwych, co spowodowało utratę 1 miliona dolarów zarobków dla hodowców ryb. 

 

Zapotrzebowanie na takie rozwiązania jest coraz większe, ciągle poszukuje się bardziej efektywnych metod produkcji, bardziej spersonalizowanych. W dzisiejszych czasach druk 3D to już nie tylko technologia prototypowa a także produkcyjna. Czas w którym możemy wprowadzić gotowy obiekt lub produkt na rynek jest niezwykle szybki, co przekłada się na zwiększenie konkurencyjności i możliwie szybką reakcję w odpowiedzi dla konkurentów. 

 

EFEKT? 

Firma skróciła czas produkcji czujników z 16 tygodni na 16 dni, a 80 000 dolarów kosztów produkcji na zaledwie 4000. Otrzymany produkt spełnia swoje zadanie, jest wodoszczelny i trwały a także może wysyłać powiadomienia do właściciela za pośrednictwem wiadomości SMS / e-mail, jeśli na przykład kwasowość stawu przekracza pewien unormowany punkt. Wyeliminowane również potrzebę magazynowania produktów. 

 

"Drukowanie 3D zapewnia nam lepszą personalizację niż tradycyjne techniki wykonania, które nie są w stanie wyprodukować szybko i tanio szczegółowych prototypów" - powiedział Bryan Wong, dyrektor technologiczny firmy Sensocore. "Drukowanie 3D to jedyny sposób, aby spersonalizować mniejszym kosztem w szybkim czasie nasze urządzenia". 

 

W przypadku wykonywania MVP znacznie skracamy czas i koszty wykonania działającego prototypu. To był jeden z zagranicznych przykładów w której druk 3D może być wykorzystywany jako technologia przemysłowa. Operując odpowiednimi procesami wykończeniowymi w technologii PolyJet lub MJP nie jesteśmy w stanie rozróżnić gołym okiem technologii w jakiej dany detal został wykonany.  

 

Zapraszamy do przesyłania zapytań w temacie wykorzystania druku 3D w Twojej firmie.  

 

 

Bartłomiej Pąperski

 

procesy produkcyjne za pomocą nowej technologi
14 listopada 2019
Blog inżynierski

Blog

Doradca Finansowy

Fot.

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

Centrum Inżynierskie RAPTOR Sp. z o.o.

ul. Dubois 114/116

93-465 Łódź

+48 786 243 999

office@raptor3d-technology.pl

Skontaktuj się z nami

O nas

Usługi

Blog

Kontakt