produkcja na formach wtryskowych

Usługi produkcyjne

Formowanie wtryskowe elementów z tworzyw termoplastycznych polega m.in na wprowadzeniu pod wysokim ciśnieniem uplastycznionego tworzywa do zamkniętej formy, zestalenia wtłoczonego tworzywa oraz wyjęciu gotowej wypraski. Proces ten prowadzi się na urządzeniach zwanych wtryskarkami.

Podstawową zaletą takiej metody formowania wtryskowego jest możliwość produkowania wyrobów z dużą wydajnością w bardzo ekonomiczny sposób. Obecnie urządzenia wtryskujące są w pełni zautomatyzowane co daje nam bardzo duże oszczędności przy produkowaniu dużej ilości elementów oraz jest to ekonomiczne ze względów czasowych.

Oferujemy produkcje wyrobów z tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Zajmujemy się kompleksową obsługą projektowania formy wtryskowej pod detal zgodny z przesłaną dokumentacją techniczno-technologiczną.

Produkcja z tworzyw sztucznych na formach wtryskowych

Prototypowanie jest dzisiaj koniecznością. Bez problemu możemy uzyskać fizyczny model projektowanego kształtu. Choć dotychczas druk 3D, który do tej pory wykorzystywany był jedynie przy prototypowaniu, znajduje coraz szersze zastosowanie jako technologia do wytwarzania już gotowych elementów. Szczególną sławą cieszy się w branży lotniczej i motoryzacyjnej. Nie brakuje zastosowań w branży medycznej czy produkcyjnej.

Druk 3D w gospodarce daje nam nieograniczone możliwości i efekty, które przekładają się przede wszystkim na brak odpadów w produkcji oraz na masę własną drukowanych elementów. Świetnie sprawdza się jako szybka produkcja części zamiennych w zakładach produkcyjnych. Ważne, jest aby taką część odtworzyć oraz odpowiednio zoptymalizować, aby całkowicie zminimalizować koszty wydruku. W przypadku zainteresowania technologią druku 3D i zaletami jakie daje w dzisiejszej gospodarce zapraszamy do kontaktu.

Usługi produkcyne
Usługi frezowania i toczenia

Druk 3D

Obróbka metali CNC

Elementy maszyn, linii produkcyjnych oraz specjalistyczne detale wymagają precyzji oraz wysokiej dokładności produkcyjnej. Na takie sytuacje oferujemy naszym klientom precyzyjne frezowanie oraz toczenie części zamiennych oraz elementów maszyn.

produkcja form wtryskowych
Usługi druku 3D

Doradca Finansowy

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

Centrum Inżynierskie RAPTOR Sp. z o.o.

ul. Dubois 114/116

93-465 Łódź

+48 786 243 999

office@raptor3d-technology.pl

Skontaktuj się z nami

O nas

Usługi

Blog

Kontakt